Ozonowanie

Pogotowie serwisowe 24h      
+48 660 589 739 


Pracujemy w nocy i w weekendy.         
Zapewniamy atrakcyjne pakiety w stałej współpracy.

ul. Mioceńska 1, 97-400 Bełchatów

Czyszczenie parowe i wysokociśnieniowe

Czyszczenie parowe jest wydajne i skuteczne a do tego zdrowe i ekologiczne. Może odbywać się bez środków chemicznych i detergentów, które mogą wywoływać podrażnienia lub reakcje alergiczne. Czyszczenie przy użyciu urządzeń parowych jest również bardzo ekonomiczne - ogranicza zużycie wody.

Dlaczego warto wybrać czyszczenie parowe?

Czyszczenie parowe jest niezwykle skutecznym sposobem usuwania brudu z miękkich materiałów i twardych powierzchni i stosowane jest w szerokim zakresie. 

Maszyny do czyszczenia parą działają na zasadzie zamiany wody zgromadzonej w systemie na parę. Para jest stosowana samodzielnie lub mieszana z bezpiecznymi chemikaliami i uwalniana przez zawór systemowy. Ma to zdolność do usuwania brudu, dezynfekcji powierzchni, usuwania plam i eliminacji zanieczyszczeń.

Czyszczenie wysokociśnieniowe i parowe można stosować na wielu różnych powierzchniach, takich jak: tarasy, podjazdy, dywany, tapicerka, zasłony, materace, okna, twarde podłogi, wykładziny.

Czyszczenie parowe lub wysokociśnieniowe twardych powierzchni 

                 

Czyszczenie parowe jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów czyszczenia każdej twardej powierzchni. Używamy narzędzi do czyszczenia parowego, aby usunąć brud z trudno dostępnych miejsc między płytkami, cegłą i kamieniem oraz innymi powierzchniami.

Czyszczenie granitowej posadzki klatki schodowej szorowarką jednotarczową

schody1  schody2  poziom

Tam gdzie nie można zastosować wysokiego ciśnienia stosujemy szorowarki.

Wykonujemy czyszczenie i impregnację następujących powierzchni:

kostka brukowa
posadzki granitowe i kamienne
patio i tarasy drewniane i kompozytowe
posadzki przemysłowe z usuwaniem znaków drogowych poziomych
dachy i elewacje budynkówKostka brukowa przed i po czyszczeniu i impregnacji

pepe przed 22                 pepe po 22     

po impregnacji - poziomo              po impregnacji 1 - poziomo     
                                 
Czyszczenie wysokociśnieniowe jest przydatne do czyszczenia tarasów i podjazdów, usuwając duże powierzchnie mchu, glonów i innych substancji organicznych, doprowadzając je do stanu zbliżonego do pierwotnego. Nawet gumę do żucia, uporczywe plamy i graffiti można usunąć za pomocą czyszczenia parowego lub myjki wysokociśnieniowej.

Kostka brukowa w trakcie czyszczenia oraz przed i po

 b66c7904d80058672161dbbbc4a5d725     targets-3

Driveway-Cleaning-Before-After-small-1x-600w      IMG_8667


Usuwamy plamy z farb, olejów, rozpuszczalników, itp.

                    przed                                                                 po
plama przed                  plama po


Usuwamy graffiti i zabezpieczamy powierzchnię powłoką antygraffiti 

Zdjęcia z przed i po usunięciu graffiti.

przed             po

W trakcie wykonywania prac.

20210706_083528     20210706_091508        

20210706_075820    20210706_075834

Czyszczenie parowe dywanów i tapicerki

czyszczenie parowe Pabianice              czyszczenie parowe Łódź

Czyszczenie parowe jest jednym z najszybszych i najbardziej przyjaznych dla środowiska sposobów sprzątania domu. Korzystanie z pary oznacza, że ​​potrzeba znacznie mniej wody niż tradycyjne metody czyszczenia dywanów, co minimalizuje potrzebę powszechnego stosowania chemikaliów.

Pomaga usunąć trudne plamy i brud, które utknęły we włóknach dywanów, tapicerki i innych miękkich mebli. Wysoka temperatura zabija także bakterie i roztocza.  Idealne rozwiązanie dla każdego, kto ma zwierzęta domowe lub cierpi na alergie lub astmę.

Ekologiczne usługi czyszczenia parowego

czyszczenie wysokociśnieniowe Bełchatów                czyszczenie wysokociśnieniowe Piotrków Trybunalski

W naszych maszynach do czyszczenia parowego używamy wyłącznie ekologicznych detergentów. Dostępne są nietoksyczne, wolne od perfum i hipoalergiczne roztwory.

Nasz doświadczony personel dokładnie wie, jakie chemikalia można stosować do niektórych tkanin. Używając chemikaliów z czyszczeniem parowym, zawsze przeprowadzamy testy punktowe. Dzięki temu mieszanka jest odpowiednia do zastosowania i nie będzie żadnych problemów z usuwaniem plam i innych zabrudzeń, szczególnie w przypadku delikatniejszych tkanin.

Parowe czyszczenie maszyn

czyszczenie wysokociśnieniowe Pabianice               czyszczenie wysokociśnieniowe Łódź

Rozwiązaniem lub alternatywą dla obecnych metod dbania o czystość maszyn i urządzeń na hali produkcyjnej są parowe systemy czyszczące.
Para wodna dostarczana przez nasze myjki parowe jest parą suchą o temperaturze 180st celsjusza i ciśnieniu 10 atmosfer. Taka kombinacja temperatury i ciśnienia z łatwością usuwa zabrudzenia powierzchni, odtłuszcza, czyści, dezynfekuje i odkaża. Wszystko to eliminuje problem nadmiaru wody na podłodze pod maszynami.
Różne koncerny międzynarodowe już przestawiły się na mycie parowe, zastępując nim mycie ciśnieniowe. Obszary w których profesjonalne myjki parowe są używane, to np.taśmy podajnikowe, zautomatyzowane linie montażowe z robotami i fotokomórkami gdzie z uwagi na możliwość zalania wodą elektroniki nie jest możliwe czyszczenie wodą.
W oparciu o zapotrzebowanie sucha para dostarczana przez parownice może być łączona z odkurzaczem parowym czy natryskiem detergentu

Mycie i dezynfekcja maszyn w przemyśle spożywczym 

para18        

Parowe myjnie i systemy czyszczenia wykorzystywane w procesie produkcji żywności. Obudowa maszyny jak i wózek na których są przewożone maszyny wykonane są ze stali nierdzewnej z klasą odporności IPX5, Większość maszyn ma wbudowane zbiorniki na detergent, ale używanie ich nie jest konieczne do uzyskania norm narzuconych procedurami HACCP.
Przemysł spożywczy jest jedną z najbardziej wymagających branż, jeżeli chodzi o standardy czystości. Jedynym z największym wyzwań jest zagospodarowanie ścieków. Tradycyjne metody czyszczenia i dezynfekcji maszyn przemysłu spożywczego za pomocą myjek wysokociśnieniowych generują hektolitry brudnej wody, które wymagają oczyszczenia.

Zastosowanie parownic w hotelach i gastronomii

para13                para14

Hotele i gastronomia to pokrewne branże w których wykorzystanie myjni parowych ma głęboki sens. W hotelach występuje duża rotacja klientów, a standard utrzymania czystości decyduje o tym czym czy dany obiekt będzie w czołówce zainteresowania klientów. Jeżeli klienci będą narzekali na czystość – nie wrócą, a dodatkowo zrobią antyreklamę. Nasze myjnie mogą pomóc podczas sprzątania:

- kuchni
- mycia okapów
- mycia kuchenek
- mycia filtrów olejowych
- czyszczenia naczyń
- mycia okien
- mycia przeszkleń
- mycia glazury łazienkowej
- mycia armatury
- dezynfekcji materacy hotelowych
- mycia podłóg
- mycia ścian
- prania wykładzin dywanowych
- prania mebli tapicerowanych
- czyszczenia łóżek w hoteu

Korzystając z maszyn parowych w obiektach noclegowych, gwarantujecie Państwo swoim klientom ponadstandardowy poziom czystości, dezynfekujecie czyszczone powierzchnie (materace hotelowe),usuwacie alergeny i roztocza.

Czyszczenie i konserwacja zabytków 

para15                para16

Zastosowanie parownic do konserwacji zabytków zyskuje z każdym rokiem na popularności.
Powodem do takiego rozwoju sprawy jest delikatność pary wodnej pod ciśnieniem, a także sama struktura powłok starych farb lub wieloletnich nawarstwień, gdzie wykorzystanie myjek parowych ma szczególnie szerokie zastosowanie.
Im wyższe ciśnienie pary wodnej tym lepiej i efektywniej przeprowadzana jest praca konserwowanego zabytku.

Usuwanie tłuszczu i dezynfekcja powierzchni

para20

Odtłuszczanie za pomocą parownic można podzielić na dwa rodzaje. Jeden występuje w branży mechanicznej, drugi w sektorze spożywczym.
W obu branżach jest miejsce na świadczenie usług outsourcingowych przez firmy sprzątające. Usuwanie tłuszczów (odtłuszczanie) jest szczególnie popularne w restauracjach czy barach szybkiej obsługi i takie usługi świadczą firmy sprzątające.
W punktach tych dbałość o czystość, a co za tym idzie, jakość potraw jest bardzo ważną sprawą.
W branży mechanicznej odtłuszczanie stosuje się w przypadku usuwania zabrudzeń z maszyn produkcyjnych a także blach i gotowych elementów metalowych do dalszej obróbki.

Transport publiczny

para21

Użycie pary do mycia i czyszczenia np. poręczy spowoduje nie tylko efekt wizualny w postaci czystych poręczy czy klamek, ale też je zdezynfekuje. Para ma właściwości zabijające wszelkie bakterie i wirusy.

Mycie i czyszczenie paneli fotowoltaicznych parownicą

para19

Mycie kolektorów i paneli słonecznych staje się coraz powszechniejsze ze względu na wzrost udziału ogniw fotowoltaicznych w wytwarzaniu energii elektrycznej w Polsce. Energia wytwarzana za pomocą tej technologii, tak samo jak mycie parowe, jest ekologiczna i czysta.
Panele fotowoltaiczne, tzw. baterie słoneczne wymagają do efektywnego działania czystej powierzchni. Nagromadzony, niewyczyszczony na ich tafli brud (często to ten sam typ zabrudzeń co na samochodach) powoduje, że panele słoneczne nie odbierają tyle słońce, ile by mogły i nie przekazują go dalej, tym samym spada efektywność ich pracy. Nieregularne mycie paneli obniża wydajność ekologicznej energii.
Myjki parowe idealnie nadają się do bieżącej konserwacji, mycia i czyszczenia paneli fotowoltaicznych. 
Mała ilość wody potrzebna do mycia, zredukuje ciągłą potrzebę uzupełniania wody na dużych powierzchniach współczesnych farm fotowoltaicznych.Popularne tagi: czyszczenie wysokociśnieniowe Bełchatów , czyszczenie wysokociśnieniowe Piotrków Trybunalski , czyszczenie wysokociśnieniowe Pabianice , czyszczenie wysokociśnieniowe Łódź , czyszczenie parowe Bełchatów , czyszczenie parowe Piotrków Trybunalski , czyszczenie parowe Pabianice , czyszczenie parowe Łódź

 

  5 / 5 ( 6 votes )