Ozonowanie

Pogotowie serwisowe 24h      
+48 660 589 739 


Pracujemy w nocy i w weekendy.         
Zapewniamy atrakcyjne pakiety w stałej współpracy.

ul. Mioceńska 1, 97-400 Bełchatów

Dezynsekcja

Zwalczanie niebezpiecznych owadów

Dezynsekcja to zabiegi wykonywane w celu wyeliminowania owadów latających i biegających, jak również ich jaj i larw, ich celem jest skuteczna eliminacja szkodników w mieszkaniach, biurach, magazynach, w rolnictwie i przetwórstwie spożywczym oraz w magazynach spożywczych.

Dezynsekcja odbywa się za pomocą środków fizycznych (para, gorące powietrze, promieniowanie UV), mechanicznych (łapanie, czyszczenie), chemicznych (insektycydy) i biologicznych (zwalczanie szkodników innymi organizmami żywymi).

Dezynsekcję stosuje się przy zwalczaniu owadów (karaluchy, pluskwy, mrówki, ćmy, muchy, osy, szerszenie, meszki i inne) a także szkodników magazynowych.Profilaktyka

W celu ograniczenia dostępu szkodników do obiektów zaleca się:

utrzymywać pomieszczenia w czystości,
naprawić ubytki budowlane,
dbać o izolację pomieszczeń przed owadami,
przechowywać żywność w szczelnie zamkniętych pojemnikach,
dbać o higienę i czystość pomieszczeń przeznaczonych na odpady,
zamknąć drzwi i zaopatrzyć okna w siatki chroniące przed owadami.

Zwalczanie pluskiew

Pluskwy są małymi, płaskimi, owalnymi owadami, które dorastają do około 5 mm długości, mniej więcej wielkości nasionka jabłka. Mają brązowawe ciało, które po zjedzeniu posiłku przybiera kolor czerwony. Pluskwy żywią się krwią ludzi i zwierząt, najczęściej w nocy, czyniąc z nich paskudnych gości w domu.

bedbugs-howserious-l   pluskwa 2   pluskwa 1

Owady te bardzo szybko się rozprzestrzeniają przyczepiając się do ubrania lub bagażu. Goszczą w używanych mebach i kanapach. Mogą zostać przywleczone do mieszkania, domu  czy pokoju hotelowego i szybko je zasiedlić.. Pluskwy chowają się w małych pęknięciach i szczelinach, ponieważ ze względu na swój kształt mogą zmieścić się w miejscach tak cienkich jak karta kredytowa. Bagaż (zwłaszcza jeśli często podróżujesz) a w szczególności materace, sprężyny, rama łóżka, wezgłowia, luźne tapety i szafki nocne są ich ulubionymi kryjówkami. W nocy odnajdują człowieka i żywią się ludzką krwią. Ważne jest również, aby pamiętać, że pluskwy mogą również przeżyć na kotach, psach, zwierzętach domowych, ale czasami także w przypadku problemów z gryzoniami lub dzikimi zwierzętami w pobliżu, takimi jak ptaki lub nietoperze.
Samce i samice pluskiew wysysają krew i żywią się krwią, stają się nabrzmiałe i odpadają od żywiciela, ale samice pluskiew gryzą częściej, ponieważ potrzebują krwi do rozwoju jaj. Reakcja alergiczna na ugryzienie przez pluskwę może spowodować infekcję skóry.

Stanowią one coraz większy problem na całym świecie ponieważ ludzie podróżują zarówno w interesach, jak i w celach wypoczynkowych i zwiększają się szanse napotkania plagi pluskiew i ich nieumyślnego rozprzestrzenienia. Szkodniki te stają się również coraz większym problemem w akademikach, domach opieki i mieszkaniach, ale zostały znalezione w samolotach i autobusach, a gdy już się zadomowią, mogą z łatwością przemieszczać się między pokojami i posesjami, rozprzestrzeniając się na inne obszary.

Fakty o pluskwie

Pluskwy składają 200 – 500 jaj w ciągu dwóch miesięcy w partiach po 10 – 50 sztuk.
Dorosłe samice muszą mieć posiłek z krwi ssaków stałocieplnych, takich jak ludzie przed złożeniem jaj.
Jajka są zwykle ukryte w pęknięciach i szczelinach i mogą być przyczepione do zaatakowanych mebli, wyposażenia lub miękkich elementów wyposażenia, takich jak szwy materaca, sprężyny, pościel i inne przedmioty.
Istnieje 7 etapów cyklu życiowego od jajka do w pełni dorosłego robaka który może trwać od 45 dni a nawet rok.
Typowa długość życia pluskwy wynosi od 50 dni do ponad roku, w zależności od sprzyjających warunków.
Mogą przetrwać od tygodni do miesięcy bez karmienia, czekając na ludzkiego żywiciela.

ECO-TECH - zabiegi na pluskwy

Gdy zauważysz oznaki inwazji pluskiew nasz doświadczony technik może udzielić najlepszych porad dotyczących najbardziej odpowiedniego sposobu działania. Pluskwy są niezwykle trudne do usunięcia za pomocą metod ogólnie dostępnych, ponieważ mogą żyć przez rok bez karmienia. Jedna dorosła samica pluskiew może złożyć 1-10 jaj dziennie, a 200-500 jaj w ciągu swojego życia, co oznacza, że ​​niezwykle ważne jest odnalezienie i wytępienie każdej obecnej pluskwy.

Im szybciej rozpocznie się eksterminacja pluskiew, tym szybciej można ograniczyć zainfekowane obszary i tym szybciej nasi profesjonalni technicy mogą ograniczyć ich rozprzestrzenianie się. Nasz zespół oceni całą nieruchomość aby znaleźć i wskazać dowody i udokumentować rozprzestrzenianie się plagi pluskiew, aby zapewnić najlepszą metodę zwalczania szkodników. ECO-TECH oferuje szeroki wybór profesjonalnych środków do zwalczania pluskiew z chemicznymi środkami owadobójczymi włącznie które są specjalnie zaprojektowane aby skutecznie eliminować te szkodniki.

Zwalczanie karaluchów

Znalezienie karaluchów w domu lub firmie może być bardzo przygnębiające. Karaluchy są znanymi nosicielami chorób, takich jak salmonella, czerwonka i zapalenie żołądka i jelit. Wzrost zachorowań na  egzemę i astmę zostało powiązane z wpływem obecności odchodów np. prusaków.

Karaluchy są bardzo wytrzymałymi owadami, a ich zdolność do szybkiego rozmnażania się sprawia, że ​​profesjonalne podejście jest niezbędne do kontrolowania inwazji. Tylko produkty i rozwiązania eksperckie są wystarczająco wydajne aby wyeliminować je na wszystkich etapach ich cyklu życia.

 shutterstock_1521428681   how-to-cockroach-bites-2 prusak 3

Dlaczego karaluchy są szkodnikami?

Karaluchy niosą ze sobą wiele chorób, które mogą być potencjalnie bardzo poważne dla ludzi.

Karaluchy w Twojej firmie mogą zrujnować jej reputację i są powszechnie uważane za oznakę nieczystej przestrzeni. 

Karaluchy mogą wywoływać choroby, takie jak:

Zatrucie pokarmowe - ponieważ lubią jeść zgniłe jedzenie, przebywać w niehigienicznych miejscach, mogą przenosić zarazki na żywność na blatach i w szafkach kuchennych, co może powodować zatrucie pokarmowe.

Czerwonka - choroba, która powstaje w wyniku spożywania kału, po której karaluchy z przyjemnością przechodzą, a następnie przynoszą do jedzenia.

Tasiemce - które mogą powodować poważne choroby i problemy z trawieniem pokarmu u ludzi i zwierząt

Glisty - organizmy pasożytnicze, takie jak owsiki, które mogą być bardzo niebezpieczne dla człowieka i powodować choroby, takie jak włośnica

Grzyb – odchody karaluchów, zrzucane skórki i inne materiały mogą rozwijać grzyby, które atakują płuca lub oczy,
osoby z astmą mogą być bardzo narażone na grzyby pozostawione przez karaluchy

Wirusy – karaluchy przenoszą wiele wirusów, w tym tak groźne jak polio

Alergie – odchody karaluchów, skórki i ślina są jedną z głównych przyczyn alergii u osób mieszkających w miastach

Czy czuć zapach karaluchów?

Tak, podczas gdy pojedynczy karaluch może nie wytwarzać silnego zapachu, plaga karaluchów z pewnością zapewni ci mocny zapach, który będzie można odróżnić. Zapach można określić jako stęchły, słodki, a czasem migdałowy.

Jeśli zauważyłeś nieprzyjemny, utrzymujący się zapach pod zlewami, za urządzeniami lub w szafkach czas sprawdzić czy nie ma śladów karaluchów.

Karaluchy zostały znalezione jako skamieniałości i zamknięte w bursztynie sprzed milionów lat. Eksperci szacują, że karaluchy mają od 350 do 400 milionów lat.

Są bardzo odporne i mogą szybko się rozmnażać. Szybka reakcja już przy pierwszych oznakach inwazji jest niezbędna do zwalczania karaluchów na twojej posesji i powstrzymania rozprzestrzeniania się tego szkodnika na sąsiadów.

ECO-TECH - skuteczne zwalczanie karaluchów

Po ustanowieniu inwazji karaluchy mogą szybko rozprzestrzenić się na sąsiednie posesje. To sprawia, że ​​natychmiastowe działanie przy pierwszych oznakach aktywności ma kluczowe znaczenie dla umożliwienia szybkiej i skutecznej kontroli.

W firmie ECO-TECH, certyfikowani technicy są w stanie zapewnić dostosowane, ukierunkowane zabiegi, aby zagwarantować pełną kontrolę nad problemem karaluchów i pomóc w zapobieganiu ponownej inwazji.

Jeśli nie masz pewności, jak usunąć karaluchy lub zapobiec ich powrotowi, przeszkoleni technicy specjalizujący się w szkodnikach mogą zapewnić Ci spokój ducha i rozwiązać problem ze szkodnikami.

Poznaj swojego karalucha

Chociaż na świecie istnieje ponad 3000 różnych gatunków karaluchów te które są najbardziej rozpowszechnione to:

Prusak - te karaluchy wolą żyć i rozmnażać się w pomieszczeniach i najczęściej można je znaleźć w kuchni lub w łazience
karaczan-prusak

Przybyszka amerykańska - występuje w piwnicach i kuchniach, ale woli rozmnażać się na zewnątrz i żyć na
drzewach
American-cockroach

Karaluch wschodni - ciemno czarny lub brązowy, uwielbia chłodne, wilgotne miejsca. Są problemem zdrowotnym, ponieważ uwielbiają żywić się śmieciami i rozkładającymi się rzeczami
Pest_900x906_OrientalCockroach_2_new15Sept2020Jak wygląda zabieg dezynsekcji?

W celu wyeliminowania szkodliwych owadów z obiektu należy udostępnić wszystkie pomieszczenia. Wszystkie szczeliny konstrukcyjne muszą być wypełnione, aby zapobiec przedostawaniu się owadów do środka. Należy usunąć resztki jedzenia, wyczyść podłogę i zapewnić dostęp do ścian i powierzchni, które mają być poddane zabiegom dezynsekcji. Żywność powinna być zabezpieczona lub usunięta na czas zabiegu.

W zakładach produkcyjnych sprzęt używany do produkcji należy szczelnie przykryć folią i dokładnie wyczyścić po zakończonej dezynsekcji. Lokal musi być zamknięty na czas zabiegu. W obiekcie, w którym odbywa się zabieg dezynsekcji, nie mogą przebywać ludzie, zwierzęta i muszą być usunięte rośliny domowe.

Po zakończeniu zabiegu dezynsekcji należy dokładnie przewietrzyć wszystkie pomieszczenia. Po zabiegu  powierzchnie gdzie przygotowywana jest żywność należy oczyścić wodą z dodatkiem detergentu. 

znaki
Popularne tagi: dezynsekcja Bełchatów , dezynsekcja Piotrków Trybunalski , dezynsekcja Pabianice , dezynsekcja Łódź

 
  5 / 5 ( 4 votes )