Ozonowanie

Pogotowie serwisowe 24h      
+48 660 589 739 


Pracujemy w nocy i w weekendy.         
Zapewniamy atrakcyjne pakiety w stałej współpracy.

ul. Mioceńska 1, 97-400 Bełchatów

Ozonowanie

ECO-TECH proponuje zastosowanie dezynfekcji ozonem jako skuteczny sposób zwalczania wirusów, koronawirusów, bakterii, grzybów i pleśni, jak również w zabiegach dezodoryzacji w celu wyeliminowania uciążliwych zapachów. Ozonowanie warto przeprowadzać profilaktycznie oraz po stwierdzonych infekcjach. 

Generatory ozonu mogą być stosowane do dezynfekcji i uzdatniania powietrza w szerokim zakresie. Stosując ozon i utlenianie można skutecznie redukować lub całkowicie usuwać zapachy, zanieczyszczenia i wiele innych substancji. Ozon neutralizuje praktycznie wszystkie formy związków organicznych i nieorganicznych szybko i skutecznie. Jest dużo bardziej efektywny i przyjazny środowisku w porównaniu do tradycyjnego czyszczenia z użyciem środków chemicznych.

Zabieg ozonowania stosujemy między innymi w następujących obszarach:

Apartamenty, pomieszczenia biurowe, domki letniskowe, siłownie.

ozonowanie Bełchatów  20200715_022614  20200715_024257  20200715_024216

Ozonowanie to skuteczny sposób na odświeżenie pomieszczeń poprzez usunięcie zapachu z pleśni, tytoniu, potu, śmieci i resztek jedzenia. Ozon może usuwaćć zapachy w dowolnym pomieszczeniu, na przykład w salach konferencyjnych, biurach, rezydencjach, pokojach stowarzyszeń i przebieralniach. Doskonale nadaje się również do dużych pomieszczeń, takich jak teatry, kina, sale koncertowe i siłownie. Doskonale dezynfekuje pomieszczenie usuwając wirusy, bakterie 

Pokoje hotelowe, pensjonaty.

ozonowanie Piotrków Trybunalski  ozone-generator-32g-h-ds-32-ozonator-for-coronavirus612hvrhzDrL  szalodai_ozone_silver4000

W pokojach hotelowych mogą pojawiać się różnego rodzaju problemy zapachowe, które powodują dyskomfort dla nowo przybyłych gości hotelowych. Nieświeży i brzydko pachnący pokój hotelowy stwarza złe wrażenie na gościach i może pogorszyć reputację hotelu. Oczyszczanie ozonem jest przyjazną dla środowiska i bardzo skuteczną metodą usuwania nieprzyjemnych zapachów powodowanych przez pleśń, dym, pot, odpady, żywność, toalety i tym podobne.

Oczyszczanie ozonem jest również skuteczne w szybkiej i łatwej dezynfekcji zarówno powietrza, jak i trudno dostępnych powierzchni w pokoju hotelowym. Fakt, że w pokoju nie ma bakterii i wirusów, również poprawia samopoczucie nowo przybyłych gości. Ozon, który jest już w stanie gazowym w normalnych warunkach otoczenia, po prostu wtapia się w powietrze w pomieszczeniu, szybko rozkładając się i dezaktywując szkodliwe mikroorganizmy, wirusy i bakterie w powietrzu i na powierzchniach.

Ministerstwo Rozwoju zaleca ozonowanie hoteli.

https://www.gov.pl/web/rozwoj/hotele-i-inne-miejsca-noclegowe

Na oficjalnym Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej gov.pl Ministerstwo Rozwoju w zakładce o zapewnieniu bezpieczeństwa w obiekcie  hotelowym i innych miejscach noclegowych zaleca ozonowanie.

Po każdym kliencie zaleca się rutynowe sprzątniecie pokoju i dezynfekcję wszystkich powierzchni dotykowych (w tym oparcia krzeseł), sprzętu (np. piloty) i łazienki oraz gruntowne wywietrzenie pomieszczenia, albo po sprzątnięciu pomieszczenia – dokonanie ozonowania/ zamgławiania/ dekontaminacji z użyciem innych dedykowanych technologii.

W miarę możliwości systematyczne wietrzenie wszystkich pomieszczeń hotelu/obiektu/pensjonatu bądź ozonowanie (lub dekontaminacja w innej dostępnej technologii) powierzchni wspólnych, w wyznaczonych zakresach czasowych.

Szpitale, placówki opieki zdrowotnej, szkoły, przedszkola, żłobki, restauracje.
Autobusy, taksówki, pociągi, karetki pogotowia.

Wirusy i bakterie - rozprzestrzenianie się infekcji

ozonowanie Pabianice

Wiele bakterii i wirusów rozprzestrzenia się w powietrzu, którym oddychamy. Istnieje rozróżnienie między zakażeniem przenoszonym drogą powietrzną a zakażeniem drogą kropelkową..
Unoszące się w powietrzu czynniki zakaźne to małe cząsteczki, które unoszą się w powietrzu i docierają do dróg oddechowych. Jednak najczęstszą drogą przenoszenia przez drogi oddechowe jest infekcja drogą kropelkową, powstałą podczas kaszlu i kichania.

Czynniki zakaźne mogą również przyklejać się do powierzchni i przemieszczać się z powierzchni na powierzchnię. Im więcej osób dotknie powierzchni, tym większe ryzyko, że substancje zakaźne znajdą się na powierzchni, a następnie zostaną przeniesione. 
Niektóre czynniki zakaźne mogą przetrwać kilka dni na powierzchniach i mogą dalej rozprzestrzeniać chorobę. Na zimnym metalu mogą przetrwać nawet trzy dni.

Większość wirusów, bakterii i mikroorganizmów może zostać zabita lub inaktywowana przez środki dezynfekujące. Ozon jest jednym z najsilniejszych dostępnych środków dezynfekujących.
Zaletą ozonu jest łatwość dezynfekcji zarówno powietrza, jak i trudno dostępnych powierzchni. Ozon, który jest już gazowy w normalnych warunkach otoczenia, jest po prostu mieszany z powietrzem w pomieszczeniu, a zatem szybko rozkłada się i dezaktywuje szkodliwe mikroorganizmy, wirusy i bakterie w powietrzu i na powierzchniach, nawet na powierzchniach, które zwykle są trudno dostępne.

Skuteczność (stopień usunięcia lub dezaktywacji) i szybkość dezynfekcji zależy od zastosowanej dawki. Dawka jest funkcją stężenia ozonu i czasu ekspozycji (współczynnik siły dezynfekcji CT). Istnieją różne rodzaje bakterii i wirusów. Różnią się odpornością na środki dezynfekujące.
Zwiększone stężenie ozonu powoduje większe "zabijanie" wirusów przy jednoczesnym skróceniu niezbędnego czasu "pracy" ozonu..

Ośmio godzinny limit narażenia na ozon dla ludzi w miejscu pracy wynosi na ogół 0,1 ppm. W przypadku dezynfekcji ozonem stężenie przekracza 0,1 ppm, dlatego nie należy wchodzić do pomieszczeń poddanych działaniu ozonu. Następnie należy również upewnić się, że cały nadmiar ozonu został usunięty, wentylując pomieszczenie. Najłatwiej to zrobić, otwierając okna lub, jeśli nie jest to możliwe, pozwolić pracować systemom wentylacji.

Ozon szybko rozkłada się i inaktywuje szkodliwe wirusy i bakterie w powietrzu i na powierzchniach, nawet na powierzchniach, które są zwykle trudno dostępne.

Ozonowanie mające na celu usunięcie wirusów i bakterii można stosować na przykład w szpitalach i placówkach opieki zdrowotnej, w autobusach, taksówkach, pociągach, szkołach, karetkach pogotowia i restauracjach.

Ogień - oczyszczanie zapachów z pożarów

3075

W przypadku pożarów w nieruchomościach i domach dym i zapach dymu wpłyną również na otoczenie. Zapach dymu przenika do mebli i dekoracji wnętrz i przez długi czas wydziela niepokojący zapach. Ozon może łatwo, szybko i skutecznie zminimalizować zapach dymu.
Usuwanie dymu i zapachów możemy przeprowadzić w kuchniach komercyjnych, barach, restauracjach, kuchniach szkolnych, warsztatach, magazynach, garażach i innych obiektach.

Uszkodzenia przez wodę - problemy z zapachem

ozonowanie Łódź

Pomieszczenia i meble uszkodzone przez wodę szybko spowodują problemy z pleśnią. W odpowiednich warunkach pleśń zaczyna rosnąć już po 24 godzinach. Niektóre pleśnie są toksyczne dla ludzi, a wszystkie pleśnie są bardzo szkodliwe dla materiałów, które atakują. W rezultacie pokoje uszkodzone przez wodę wydzielają niepokojące zapachy i mogą powodować poważne problemy zdrowotne.
Ozon skutecznie usuwa ponad 90% praktycznie wszystkich zapachów i skutecznie rozkłada pleśń, dzięki czemu można ponownie w pełni wykorzystać pomieszczenie.
Sanitacja pomieszczeń uszkodzonych przez wodę może odbywać się w wielu przestrzeniach, takich jak nieruchomości, piwnice, mieszkania, magazyny, garaże, szatnie, łaźnie i toalety.

Bakterie i wirusy - środki zaradcze w produkcji żywności

żywność (1)

Mikroorganizmy muszą zostać wyeliminowane, aby wydłużyć okres przechowywania żywności.
Dwa obszary, w których ozon może być najbardziej użyteczny, znajdują się na etapie pakowania wstępnego podczas wytwarzania produktów takich jak mięso i drób oraz do przechowywania produktów bezpośrednio zebranych, takich jak ziemniaki. Dzięki produktom działającym na warstwę ozonową przed ich zapakowaniem poziom bakterii dramatycznie spada, a listeria i inne patogeny mogą być kontrolowane, co wydłuża okres przydatności produktów.
Obróbka ozonem jest również bezpieczna dla produktów gotowych do spożycia, a także dla produktów wymagających dalszego gotowania. Podczas przechowywania zebranych produktów, takich jak np. ziemniaki, obróbka ozonem oznacza, że ​​problemy z zepsutymi produktami są znacznie zmniejszone ze względu na zdolność ozonu do usuwania szkodliwych bakterii, takich jak erwinia, która powoduje gnicie ziemniaków.
Dzięki obróbce ozonem bakterie, pleśń, grzyby i wirusy można wyeliminować na wszystkich etapach między produkcją, przechowywaniem i pakowaniem. Ozon może być stosowany do zapobiegania biologicznemu powlekaniu i eliminowania zarodników, wirusów i bakterii w powietrzu.
Odkażanie bakterii i wirusów może być stosowane w kilku fazach przechowywania żywności, na przykład w magazynach, chłodniach, pojazdach transportowych i silosach.

Dym - usuwanie zapachów dymu

palenie papierosa

Dym z papierosów, kominków, pożarów i innych źródeł powoduje silny zapach, który może przenikać przez podłogi, ściany i meble. Ozon może skutecznie usuwać większość zapachu.

Świadomość ryzyka związanego z biernym paleniem pozostaje wysoka, a specjalnie zaprojektowane pokoje dla palących stają się coraz bardziej powszechne, zwłaszcza teraz, gdy nie wolno już palić w pomieszczeniu, w ogródkach piwnych lub kawiarniach na świeżym powietrzu.

Jednak ze względu na prawie stałą ekspozycję na dym w pokojach dla palących, wejście do takiego pokoju może być nieprzyjemne, nawet dla palaczy. Ozonowanie pokoju dla palących może znacznie zmniejszyć zapach pokoju, a tym samym poprawić komfort gości. Ozon skutecznie rozkłada cząsteczki dymu i oddziela je, aby mogły się rozproszyć.

Ozon może leczyć i skutecznie usuwać inne rodzaje dymu z substancji naturalnych.
Ozonowanie można stosować na przykład w pokojach dla palących, pokojach hotelowych, mieszkaniach i innych miejscach, w których zapach dymu powoduje problem lub po uszkodzeniu przez dym spowodowany pożarem.

Pleśń - usuwanie problemów związanych z zapachem i wilgocią

Przed i po usunięciu.

      20210427_090546                  20210427_101940            

Zarodniki pleśni są wszędzie i szybko rosną w odpowiednich warunkach, zarodniki pleśni są również jedną z głównych przyczyn objawów alergicznych. Jedynym tradycyjnym sposobem na pozbycie się pleśni jest usunięcie wszystkich widocznych pleśni, zdezynfekowanie powierzchni i zmniejszenie wilgoci. Gdy pleśń rośnie w niekontrolowany sposób, może niszczyć powierzchnie, czyniąc je niezdatnymi do użytku.

Ozon może eliminować pleśń zarówno w powietrzu, jak i na powierzchniach takich jak dywany, podłogi i ściany. Ozon może również "obrabiać" pleśń w trudno dostępnych miejscach, takich jak izolacja, płytki, struktura drewna i cegły.

Zapach, który nie pochodzi ze śmieci, jest często pierwszą oznaką uszkodzenia pleśni i wilgoci. Sanitacja pleśni i zapachów może być stosowana na przykład we mieszkaniach, piwnicach, domach, magazynach, garażach, kabinach, magazynach i toaletach.

Używanie ozonu jest sprawdzonym sposobem zapobiegania pleśni. Silny potencjał utleniania ozonu oznacza, że ​​aktywnie zabija zarodniki pleśni w powietrzu, a nie tylko ukrywa zapach. Jest również 3000 razy szybszy niż chlor jako środek bakteriobójczy i jest bezpieczny dla środowiska. Ozon dociera także do trudno dostępnych miejsc i pęknięć, które mogą przenikać przez zainfekowane tkaniny. Jest dobrze udokumentowane, że ozon oferuje szybkie, dokładne i przyjazne dla środowiska rozwiązanie problemów z pleśnią.

Osadniki tłuszczu - problem z zapachem

grease-trap-ozone-treatment

Osadniki tłuszczu stanowią duże obciążenie dla środowiska. Mniej tłuszczu w ściekach zmniejsza problemy w rurach kanalizacyjnych, stacjach pomp i stacjach kanalizacyjnych.
Osadnik tłuszczu rozprowadza również zapachy do otoczenia poprzez kanały wentylacyjne, rury odpowietrzające, a często także bezpośrednio z pomieszczenia, w którym się znajduje. Może to powodować problemy dla osób mieszkających w bezpośrednim sąsiedztwie.
Problemowi zapachu można łatwo zaradzić dzięki ciągłemu dostarczaniu ozonu. Oprócz zapachu mikroorganizmy, bakterie i wirusy są również szybko i skutecznie redukowane bez pozostawiania chemicznych produktów ubocznych. Dostarczanie ozonu może znacznie ograniczyć rozprzestrzenianie się tych zapachów, a jednocześnie znacznie poprawić higienę przestrzeni.Popularne tagi:

ozonowanie Bełchatów

,

ozonowanie Piotrków Trybunalski

,

ozonowanie Pabianice

,

ozonowanie Łódź 
  5 / 5 ( 3 votes )